Конкурс на кращий куточок ІК САМ (Інтелектуальний клуб самостійного активного мислення)

8 груд. 2017
В конкурсі прийняли участь усі групи закладу. Інтелектуальний клуб самостійного активного мислення - це куточок, в якому зібрано дидактичні ігри, спрямовані на розвиток пізнавальних психічних процесів (мислення, пам'яті, уяви), що активно розвиваються у дошкільному віці.

Найсприятливіший період для розвитку здібностей дітей - це вік від народження до 6-7 років. Саме тому колектив нашого дошкільного закладу велику увагу приділяє створенню єдиного розвивального простору, що забезпечує умови для раннього виявлення та розвитку здібностей у дітей. Гра - це найбільш доступний для дітей вид діяльності, спосіб засвоєння вражень, отриманих з навколишнього світу. У грі яскраво проявляються особливості мислення і уяви дитини, здатність до фантазування, емоційна активність, реалізується потреба у спілкуванні. Гра має великий вплив на розвиток різних здібностей дитини, зокрема й інтелектуальних. Але, крім розвитку інтелектуальних і творчих здібностей дітей, гра дає змогу розв'язати ще одне дуже важливе завдання - формувати у дітей потребу в розумовій роботі, інтелектуальній і творчій активності. Під час емоційно забарвленої гри дітям не важко зосереджувати увагу навіть протягом тривалого часу. Саме тому важливою складовою розвивального простору у нашому дошкільному закладі став куточок ІК САМ. Цей куточок обладнано в кожній віковій групі відповідно до вікових особливостей та інтересів дітей. Добираючи і виготовляючи розвивальні ігри для дітей, ми намагалися як найширше використати розробки розвивавльних ігор Марії Монтессорі, досвід сім'ї Нікітіних, ігри В. Воскобовича, палички Кюїзенера. В куточку зібрано дидактичні ігри, головоломки, конструкрори різних конфігурацій тощо.